Tipy, kam vyrazit o zimních prázdninách – novinky pro letošní zimu

Tipy, kam vyrazit o zimních prázdninách – novinky pro letošní zimu

Každou zimu se provozovatelé zimních středisek snaží vymyslet něco nového, něco zajímavého a lákavého pro své návštěvníky. Už totiž nestačí, když se na daném místě dá jen lyžovat, bydlet a jíst. Současní návštěvníci jsou stále více nároční. Řada z nich má totiž srovnání se středisky zahraničními, o nejrůznějších specialitách se často můžeme dočít v tisku nebo na internetu.

Spousta novinek je připravena jak pro sjezdové lyžaře či snowboardisty, tak také pro milovníky adrenalinu či běžeckých tratí. Letošní sezóna nabídne zájemcům několik novinek, které jistě řadu z vás nadchnou.

Pro chytré telefony byla vytvořena aplikace, díky níž si běžkaři mohou vybrat ideální trasu. Aplikace jim pak ukáže trasu nejméně náročnou nebo naopak nejkratší, její výškový profil, vyznačení na mapě či statistické údaje. Vše je možné uložit, vytisknout nebo exportovat. Využitelná je také pro sjezdaře, neboť ukazuje různé sjezdovky, jejich polohu vč. informací o vlecích a lanovkách.

V případě, že dáváte přednost sjezdovému lyžování, mohla by se vám pro letošní zimní sezónu hodit následující informace: Czech Skipass totiž rozšířil svou platnost, a to na celkem 23 lyžařských středisek. To je pro vaši představu přibližně 190 kilometrů sjezdovek včetně 141 vleků a 34 lanovek. A dobou zprávou je, že cena zůstala stejná. Na vás je pouze rozhodnutí, kde s lyžováním začnete, objet je můžete všechna.

Černá Hora, Pec pod Sněžkou

Tento region zahrnuje celkově 5 navzájem propojených areálů, kde lze využít jeden skipas. Čeká tady na vás 41 kilometrů sjezdovek, a to ve všech délkách a obtížnostech. Najdete tady sjezdovky určené pro mejmenší, ale také ty obtížné s délkou kolem 3 kilometrů. Jsou tady i sjezdovky speciální, například ta s časomírou vytvořená pro obří sjezd a slalom nebo zábavná trať Funline zahrnující tunel a klopené zatáčky.

V letošním roce tady budou otevřené dvě nové sedačkové lanovky. Jedna z nich je dokonce vyhřívaná a bude nejrychlejší u nás. V nabídce je tady také lyžování večerní, a to na trati Protěž. Ta je u nás nejdelší osvětlenou sjezdovkou.

Pokud si chcete vyzkoušet něco netradičního, zvolte třeba 3,5 kikometru dlouhou jízdu na saních na trase z Černé Hory do Janských Lázní. Jedná se o místo, kudy se na „rohačkách“ jezdilo už před 100 lety.

V letošním roce poprvé se na sjezdovku Zahrádky v Peci pod Sněžkou budete moci nechat vyvést novou lanovkou Zahrádky Express, která je zde namísto starého kotvového vleku. Snowsport School nabízí pro zájemce zimní návrat do minulosti - netradiční výlet na sněžnicích.

Novinky si připravila i Pec pod Sněžkou – díky kartě hosta, pokud jste ubytovaní tady nebo ve Velké Úpě, můžete získat řadu zajímavých výhod a slev – na parkování, ski servis nebo lanovku.

Špindlerův Mlýn

Tady bude v polovině prosince spuštěna nová vyhřívaná lanovka, a to na Svatém Petru směrem na Pláň. Středisko se také může pyšnit jednou netradiční specialitou – nachází se tady nejdelší osvětlená sáňkařská dráha u nás.

Krušné hory

Okolí lyžařského areálu na Bouřňáku tvoří skialpové trasy. Jejich značení a úpravu má na starost občanské sdružení. Nejlepší je začít na parkovišti v Mikulově, kde najdete také celkovou mapu. Skvělé je toto místo také pro snowbordisty, pro něž je tady připraveno několik technických prvků, a to v horní části Hrobské sjezdovky.

Jestliže jste milovníkem běžkaření, je pro vás ideálním místem Krušnohorská lyžařská magistrála, která lemuje hřeben. Mezi nejkrásnější místa jistě patří oblast v okolí Cínoveckého nebo Grünnwaldského rašeliniště. A pokud byste chtěli vyzkoušet něco zajímavého, zkuste výlet na sněžnicích.

V nejznámějším krušnohorském středisku Boží Dar byl nově otevřen skiareál Hranice. Místo je tady jak pro lyžaře a snowbordisty, tak tady byla vytvořena také veřejná boarderkrosová trať.

V Krušných horách, v areálu InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec, můžete vyzkoušet až 33 kilometrů sjezdovek, a to dokonce na jeden skipas. K tomu je zde k dispozici 26 kilometrů tras určených pro pěší výletníky, sáňkařská dráha, sáňkařský svah a dokonce také přírodní kluziště.

Lipno

Novinkou na Lipně je v letošním roce možnost stát se novým instruktorem lyžování nebo snowboardingu. Toto nabízí skischoop Lipno. Jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších aktivit tady ale patří bruslení na zamrzlém jezeře. K využití je tady pravidelně upravovaná bruslařská dráha, a to mezi Lipnem nad Vltavu a Frymburkem. Její šířka je mezi 6 a 8 metry, délka je necelých 11 kilometrů a je nejdelší dráhou u nás. A nejlepší na tom je fakt, že vstup je zcela zdarma.

Jezero nabízí také upravené tratě pro běžkaře, kteří, pokud počasí přeje, mohou využít trasy v délce až 40 kilometrů.

Skiareál Monínec

Tento areál najdeme pouhých 70 kilometrů od našeho hlavního města. Pokud se tady ubytujete v penzionu nebo apartmánu alespoň na 3 dny, máte možnost si užít lyžování zdarma. Od letošního roku najdete místní Snowpark v horní části skiareálu.

Díky tomu, jaké možnosti areál nabízí, je určen pro širokou veřejnost a skvělou zprávou je, že je zcela zdarma. Dokonce tady začínají budovat také běžkařské trasy pod názvem Greenways Čertovo břemeno.

Českosaské Švýcarsko

Tato oblast je z pohledu běžkařských možností často velmi opomíjena. Na mysli máme zejména stezky v národním parku, náhorní plošiny v okolí Děčínského Sněžníku nebo oblast v okolí Jedlové. Pokud hledáte místo, kde vám jako běžkaři nebude nic chybět, vydejte se do oblasti kolem Polevska. Tady totiž připravují běžkařské stopy i strojově, a to nejen pro klasiku, ale i pro bruslení.

Červená voda – Buková hora (Orlické hory)

Teprve od roku 2010 je v provozu areál na Bukové hoře, nicméně sjezdovna Mlýnice se čtyřsedačkovou vyhřívanou lanovkou je ta nejdelší v celých Orlických horách.

Vysočina

Na Vysočině bychom rádi zmínili skiareál Jimramov, který nabízí nejvíce tras pro sjezd. Najdete zde i showpark a dokonce také 800 metrů dlouhou skikrosovou trať Kanada, na které si můžete vyzkoušet freestylové lyžování.

>>Tipy na penziony na horách<<

Doporučujeme navštívit

Úžasné 10.0 / 10
Vynikající 9.6 / 10
Penzion Ovečka 1 200 Kč | Beskydy
Úžasné 10.0 / 10
  • Penzion na Vysočině Svitavsko
  • Penzion M - RESORT VRANOVSKÁ PLÁŽ Jižní Morava
  • Penzion Seeberg Západočeské lázně
  • PENZION KAMÍNEK Jižní Čechy
  • Penzion Radost Střední Čechy - severovýchod - Polabí
  • Penzion St. Leonhard*** Šumava
  • Penzion Pod Moníncem Česká Sibiř
  • Bedřichov Apartmány Jizerské hory
  • Apartmány Na Salaši Krkonoše
  • Penzion LUISA Krkonoše
  • Penzion YDYKSEB Beskydy
  • Hotel U STUDÁNKY Beskydy
  • Penzion DaJa Lipno
  • Penzion Podhorní mlýn **** Orlické hory
  • LEŠNÁ PENZION
  • Další tipy »

    Penzion roku

    Vybavení do přírody


    Přihlašte se k odběru akcí, slev a novinek

    a získejte 100,- Kč na první nákup.

    Your NodeJS Droplet

    Sammy welcomes you to your Droplet!

    Things to do with this script

    This message is coming to you via a simple NodeJS application that's live on your Droplet! This droplet is all set up with NodeJS, PM2 for process management, and nginx.

    Run all pm2 commands using the nodejs user or a second instance of pm2 will start. The login and password are stored in the NODE_USER* values you see when you call cat /root/.digitalocean_passwords while logged in over SSH.

    This app is running at port 3000, and is being served to you by nginx, which has mapped port 3000 to be served as the root URI over HTTP (port 80) -- a technique known as a "reverse proxy." We'll be teaching you how to use this technique right here on this page. If you want to kick the tires right now, try some of these things:

    • SSH into your Droplet and modify this script at /var/www/html/hello.js and see the results live by calling pm2 restart hello
    • Run pm2 list to see code scheduled to start at boot time
    • Run pm2 delete hello to stop running this script and pm2 save to stop it from running on Droplet boot

    Get your code on here

    • SSH into your Droplet, and git clone your NodeJS code onto the droplet, anywhere you like
    • cd into the directory where your NodeJS code lives, and install any dependencies. For example, if you have a package.json file, run npm install.
    • Launch your app by calling pm2 start <your-file>, then map the port your app runs on to an HTTP URL by running nano /etc/nginx/sites-available/default and adding another location. Use the existing entry for the port 3000 "hello" app as a basis.
    • Call sudo systemctl restart nginx to enable your new nginx config.
    • Call pm2 save to schedule your code to run at launch.
    • Repeat these steps for any other NodeJS apps that need to run concurrently -- schedule them to run at boot time on whatever internal port you like using PM2, then map that port to an HTTP/HTTPS URL in the nginx config. Build out the URL directory structure you need by mapping applications to URL paths; that's the reverse proxy method in a nutshell!

    Get production-ready

    There's a lot you'll want to do to make sure you're production-ready.

    Zobrazit kompletní nabídku

    2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
    Webdesign pro portály
    TOPlist TOPlist