Českosaské Švýcarsko - cyklistika nebo golf?

Českosaské Švýcarsko - cyklistika nebo golf?

V dnešní době snad více platí „co Čech, to cyklista, než co Čech, to muzikant“. A Českosaské Švýcarsko je opravdu skvělým místem pro cyklistiku. Možností, kam vyrazit, je tady opravdu hodně. Stále je ale potřeba myslet na to, že se zde rozkládají národní parky, v nichž je nutné dodržovat určitá pravidla.

Troufáme si tvrdit, že tato trasa nadchne každého, kdo se sem vydá. Prochází totiž kolem krásných skal, vede kolem potoků a řek, lesy a loukami, až se dostanete do samého středu národního parku.

Nejlepší je celou cestu začít z Mezní Louky po cyklostezce 3030. Po ní dojedete až k odbočce na Malou Pravčickou bránu. Tu určitě nevynechejte a na chvíli kolo postavte. Malá brána, která jakoby byla menší sestrou té větší, vás jistě nadchne. A jestli budete mít chuť, pěší vycházku si prodlužte ještě o kousek a vyšplhejte se po skalních žebřících na Šaunštejn. Po návratu ke kolu pokračujte po cyklotrase Hlubokým dolem až k rozcestí, kde je odbočka do Zadních Jetřichovic ke hraničnímu můstku. Je tady opravdu krásně, dříve byl tento kraj hustě osídlem lidmi. Pak se vraťte zpět k rozcestí a pokračujte dál po cyklostezce 3030 až k dalšímu rozcestí. Od něj se vydejte po trase 2029 ve směru doleva. Pojedete lesem plným skal až na Tokáň. Cesta dál pokračuje po trase 3076 do Jetřichovic a k ruinám Dolského mlýna, do Kamenické stráně, vesnické památkové zóny podstávkových domků a končí v obci Růžová.

Celá trasa je dlouhá přibližně 25 kilometrů a věříme, že z ní budete nadšeni.

Toulky po březích řek

České Švýcarsko se může pyšnit malebnými řekami, říčkami a potoky. A právě kolem dvou největších řek – Labe a Ploučnice - vedou dvě nejznámější páteřní cyklostezky – Labská stezka z Prahy do Hamburku a stezka Ploučnice.

Jajich výhodou je to, že vás zavedou na velmi zajímavá místa a můžete se z nich libovolně odpojovat a vydávat se kamkoli jinam a znovu se na ně vracet.

Labská stezka

Celou cestu můžete začít tím, že v Děčíně využijete cyklobus, necháte se zavést na Děčínský Sněžník, poté se vydáte na místní krásnou rozhlednu a pak už vás čeká úžasný sjezd až na břeh Labe, kde se napojíte na cyklostezku. Ta vede Labským kaňonem, který pro mnohé je tím nekrásnějším. Úžasné skalní stěny, štíhlé skalní jehly, zajímavé kostelíky a hlavně klid. A k tomu ještě uklidňující plynoucí řeka, bobři, kormoráni, … V Schöně se převezete přes řeku na druhý břeh a jste v Hřensku. Nebo můžete pokračovat dál a dojet až k saským stolovým horám do Bad Schandau.

Stezka Ploučnice

Tato trasa začíná u Zubaté báby, což je barokní most přes řeku, který najdete přímo u ústí Ploučnice do Labe. Odtud vede krásně romanticky laděným údolím, soutěskami, kolem peřejí, jezů a tůní a dovede vás až do Benešova nad Ploučnicí. Tady se můžete zastavit třeba na dvou místních zámcích. Odtud se budete i s kolem šplhat na Ostrý, ke zřícenině, nebo odbočíte vlevo a pojedete přes Benešovský most ptoti proudu potoku Bystrá, přes Habartice a Markvartice a odbočíte na Veselé. Cestou potkáte úžasnou podstávkovou faru u rekonstruovaného kostela sv. Marie Magdalény, až nakonec dorazíte do České Kamenice.

Tohle je bohužel trasa, která není popsána v žádném průvodci ve své celé délce. Je ale trochu delší, proto se nezapomeňte dobře připravit. Její délka je asi 55 kilometrů, vážně ale stojí za to.

Začátek i konec cesty je v Srbské Kamenici. Výhodou je skutečnost, že ačkoli toto není rovinatý kraj, celá trasa téměř po rovině vede (kromě asi tří menších stoupání). Za Janskou odbočíte přes můstek a za chvíli už pojedete po žluté krásným údolím. Vyhnete se tak kopci před Českou Kamenicí. Dále pojedete přes Mýty do Kytlice a pak ke Hraničním rybníkům. Potom vás bude vlevo čekat první menší kopeček a přes trať se vydáte do oblasti okolo Jedlové, což je druhá nejvyšší hora Lužických hor. Tu vy ale objedete a dojedete do Rybniště. Za kostelem se dáte na Doubici, což je jakýsi skanzen místní lidové architektury a dojedete do malebných skal. Pak vás čeká lesní cesta ke srubům na Tokáni a přes jediný větší kopec na cestě dojedete do Jetřichovic. A pak už jen Všemily a zpět do České Kamenice.

GOLF

Pokud je vaším oblíbeným sportem golf a vydáte se prozkoumávat Českosaské Švýcarsko, ani v tomto okamžiku se s golfem nemusíte loučit. Stačí, když se na svých toulkách zastavíte v Janově. Čeká tady na vás 9-ti jamkové hřiště, které vyniká svou skvělou atmosférou a opravdu úžasným okolím.

Dokonce se toto hřiště může pyšnit oceněním v anketě spolku Všudehrálů (hodnotí golfisté, kteří hráli alespoň na 60 z našich 101 golfových hřišť) – obsadilo 1. místo mezi 9-ti jamkovými hřišti, a to právě pro svou polohu v úžasné krajině a příjemnou atmosféru.

A vůbec se tady nemusíte stydět hrát, pokud jste začátečník. Toto hřiště se vyznačuje vřelým přijetím každého, neboť snahou je šíření golfu mezi širokou veřejnost. Klidně si tady můžete poprvé vyzkoušet ten pocit, jaké to je stát nad bílým míčkem a dívat se na něj shora, jaké to je poprvé v rukou stisknout hůl a jaké to je poprvé míček poslat vzduchem do dálky (možná se to nepodaří napoprvé, ale rozhodně nezoufejte).

A ta atmosféra je tady opravdu jedinečná. Pokud se v golfu trošku pohybujete a orientujete, budete tady nadšeni přístupem všech přítomných. Od nikoho tady neuslyšíte žádné silácké poznámky, žádné narážky ani připomínky k hřišti. Prostě tady hru všichni berou jako velkou zábavu, chtějí z ní mít radost a ten krásný pocit si nechtějí nechat ničím zkazit.

A také vám pobyt zpříjemní dobrá kuchyně. Pravda, žádné světové speciality vám tady nenabídnou, ale několik skvělých pokrmů taky určitě ochutnat můžete. Vyhlášené jsou například místní polévky, například pórková s lososem. Doporučit můžeme také pečínku zvanou Porcheta nebo trošku netradiční čerstvý skvělý chléb se sádlem a škvarky.

Ať už jste cyklista nebo golfista, jistě se odtud budete vracet nadšeni.

Penzion BALNIKA - Wellness penzion BALNIKA Vám nabízí ubytování v bezprostřední blízkosti NP České a Saské Švýcarsko a CHKO Labské pískovce, v moderně vybavených pokojích s vlastním sociálním zařízením, přístupem k WiFi a spoustou dalších služeb za velice příznivé ceny.

Penzion U nás - Penzion U Nás se nachází v srdci Národního parku České Švýcarsko, v malebné náhorní vesničce Vysoká Lípa, která dnes slouží především k rekreaci nebo užití příjemné dovolené.

Hraniční Boudaje příjemný rodinný penzion s mnohaletou tradicí, který najdete nedaleko severočeského Děčína. Penzion stojí na okraji vesničky Sněžník, v regionu Českosaské Švýcarsko.

>>kompletní přehled penzionů v Českém Švýcarsku<<

Doporučujeme navštívit

Úžasné 10.0 / 10
Úžasné 10.0 / 10
  • Penzion M - RESORT VRANOVSKÁ PLÁŽ Jižní Morava
  • Wellness Penzion Pod Rozhlednou Orlické hory
  • Apartmány Na Salaši Krkonoše
  • Penzion YDYKSEB Beskydy
  • Bedřichov Apartmány Jizerské hory
  • Penzion DaJa Lipno
  • PENZION KAMÍNEK Jižní Čechy
  • Penzion LUISA Krkonoše
  • Penzion Ovečka Beskydy
  • Penzion St. Leonhard*** Šumava
  • Penzion Pod Moníncem Česká Sibiř
  • Penzion Radost Střední Čechy - severovýchod - Polabí
  • Penzion na Vysočině Svitavsko
  • Penzion Podhorní mlýn **** Orlické hory
  • LEŠNÁ PENZION
  • Další tipy »

    Penzion roku

    Vybavení do přírody


    Přihlašte se k odběru akcí, slev a novinek

    a získejte 100,- Kč na první nákup.

    Your NodeJS Droplet

    Sammy welcomes you to your Droplet!

    Things to do with this script

    This message is coming to you via a simple NodeJS application that's live on your Droplet! This droplet is all set up with NodeJS, PM2 for process management, and nginx.

    Run all pm2 commands using the nodejs user or a second instance of pm2 will start. The login and password are stored in the NODE_USER* values you see when you call cat /root/.digitalocean_passwords while logged in over SSH.

    This app is running at port 3000, and is being served to you by nginx, which has mapped port 3000 to be served as the root URI over HTTP (port 80) -- a technique known as a "reverse proxy." We'll be teaching you how to use this technique right here on this page. If you want to kick the tires right now, try some of these things:

    • SSH into your Droplet and modify this script at /var/www/html/hello.js and see the results live by calling pm2 restart hello
    • Run pm2 list to see code scheduled to start at boot time
    • Run pm2 delete hello to stop running this script and pm2 save to stop it from running on Droplet boot

    Get your code on here

    • SSH into your Droplet, and git clone your NodeJS code onto the droplet, anywhere you like
    • cd into the directory where your NodeJS code lives, and install any dependencies. For example, if you have a package.json file, run npm install.
    • Launch your app by calling pm2 start <your-file>, then map the port your app runs on to an HTTP URL by running nano /etc/nginx/sites-available/default and adding another location. Use the existing entry for the port 3000 "hello" app as a basis.
    • Call sudo systemctl restart nginx to enable your new nginx config.
    • Call pm2 save to schedule your code to run at launch.
    • Repeat these steps for any other NodeJS apps that need to run concurrently -- schedule them to run at boot time on whatever internal port you like using PM2, then map that port to an HTTP/HTTPS URL in the nginx config. Build out the URL directory structure you need by mapping applications to URL paths; that's the reverse proxy method in a nutshell!

    Get production-ready

    There's a lot you'll want to do to make sure you're production-ready.

    Zobrazit kompletní nabídku

    2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
    Webdesign pro portály
    TOPlist TOPlist