Ježíškova cesta láká turisty v jarních a letních měsících

Nejvýše položené město v České republice, městečko Boží Dar, se rozkládá v krajině Krušných hor. Historické město je již dlouho vyhlášeným Ježíškovým útočištěm. Do speciální schránky zde děti v průběhu celého roku vkládají přáníčka nejenom pro své blízké, ale hlavně pro Ježíška. Po celý rok jsou tu také pro malé cestovatele přichystány zajímavé turistické okruhy, oba spjaté se symbolem českých Vánoc.

Ježíškova cesta, která zve k návštěvě i v letních měsících, má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5600 metrů. Velký okruh měří téměř 13 kilometrů, je tedy pro zdatnější turisty. Putování začíná v infocentru v Božím Daru. Zde děti obdrží Ježíškův pas, který je opravňuje vstoupit na Ježíškovu cestu, a také plánek trasy.

Úkol ke splnění

Cesta má 13 zastávek, ke kterým se dojde po značených cestách. U každé zastávky je vystavěn dřevěný domeček a na děti tu čeká zajímavý úkol ke splnění. Někde budou poznávat stopy zvěře, jinde stromy podle listů nebo plodů. Na dalších zastaveních zase budou muset uhádnout, co k sobě patří, nebo označit, co je správné. Všemi zastávkami provází děti Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa. U většiny dřevěných přístřešků je uchystána malá atrakce, například kolotoč či houpačky. To proto, aby malým cestovatelům trasa lépe ubíhala, a aby si mohli trochu odpočinout od chůze.

Děti si splnění úkolu značí do Ježíškova pasu a po absolvování okruhu zajdou opět do infocentra v Božím Daru. Zde jim Ježíškovi pomocníci zkontrolují, zda úkoly splnily tak, jak měly. Ty správné pak orazítkují Ježíškovým razítkem. Na konci cesty tu na každého čeká menší dárek. I na ty, kteří úkoly nesplní bezchybně.

Boží Dar

Sportovní a turistické srdce Krušných hor, město Boží Dar, se rozkládá v nadmořské výšce 1028 metrů. Již od roku 1531 se v jeho okolí prokazatelně vyskytovaly cínové doly i doly na stříbro. V turistické sezoně nabízí Boží Dar stovky kilometrů cyklotras a značených turistických cest s propojením na německou stranu hranice a také nejrůznější naučné stezky.

V božídarském vlastivědném muzeu si turisté mohou prohlédnout expozici hornictví, paličkování krajek a regionálních zajímavostí. Vystaveny jsou tu rovněž betlémy a své místo tu nalezla Ježíškova poštovní schránka.

Tamní náhorní planina s nadmořskou výškou nad 1000 metrů přímo vybízí k pohybu, v létě okolní příroda nabízí bohatou paletu pěších výletů i cyklotras. Vypravit se výletníci mohou například do Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště. Zdejší více než tři kilometry dlouhá naučná stezka je zaměřená na historii, geologii, lesnictví, ekologii, zoologii a botaniku.

K objevování láká návštěvníky i Přírodní park Zlatý Kopec, který představuje oblíbený turistický cíl. Rozsáhlá rašeliniště s unikátní květenou a zvířenou zase čekají na své obdivovatele na území s názvem Krušnohorské plató. K návštěvě zvou i nedaleké Vlčí jámy u Horní Blatné nebo nejvyšší vrchol Krušných hor - Klínovec.

Pro výlety po okolí se pro turisty stane tím pravým výchozím místem hotel Berghof ležící v přírodě, asi 4 km od Božího Daru. Velkým kladem je jeho poloha polosamoty v nadmořské výšce 945 metrů nad mořem. Hotel má uzavřený vlastní pozemek o rozloze 10 000 metrů čtverečných.

Přímo na Božím Daru je k dispozici ubytování v menším útulném hotelu St. Anna, přizpůsobeném pro aktivní dovolenou, relaxaci, obchodní setkání či rodinné oslavy. Hostům zde nabídnou pobyt na míru. Součástí hotelu je restaurace s bohatým výběrem tradičních pokrmů české i mezinárodní kuchyně, včetně ryb a zvěřinových specialit.

Kouzlo téměř nedotčené přírody a romantická zákoutí Krušnohoří lze objevovat i z rodinného penzionu Heller. Ten se nachází na rozhraní obce Abertamy a osady Hřebečná, v západní části Krušných hor. Okolí Hřebečné nabízí mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou - houbaření v lesích plných hub, poznávání zajímavé a pohnuté historie pohraničí a celou řadu naučných stezek.

V renesančním městečku Horní Blatná můžete svou hlavu složit v horské chalupě Ubytování Picura. Nově zrekonstruovaná budova se čtyřmi pokoji je ideální pro ubytování skupin či rodin s dětmi. Klienti, kteří uvítají více soukromí, se mohou ubytovat v nedalekém apartmánu.

Penzion Paráda objevíte v části Mariánská, u Jáchymova, nedaleko Božího Daru. Na chatě, která nabízí 68 míst k ubytování, je k dispozici restaurace, společenská místnost, stolní tenis, fotbálky, šipky, jukebox a čtyři místnosti pro výuku nebo různé semináře.
 

Doporučujeme navštívit

Úžasné 10.0 / 10
Vynikající 9.6 / 10
Penzion Ovečka 1 200 Kč | Beskydy
  • Hotel U STUDÁNKY Beskydy
  • Penzion YDYKSEB Beskydy
  • Penzion Radost Střední Čechy - severovýchod - Polabí
  • Resort UKO Jizerské hory
  • Penzion Pod Moníncem Česká Sibiř
  • Penzion LUISA Krkonoše
  • Wellness Penzion Pod Rozhlednou Orlické hory
  • Penzion Podhorní mlýn **** Orlické hory
  • Penzion M - RESORT VRANOVSKÁ PLÁŽ Jižní Morava
  • Penzion na Vysočině Svitavsko
  • Apartmány Na Salaši Krkonoše
  • LEŠNÁ PENZION
  • Penzion St. Leonhard*** Šumava
  • Penzion DaJa Lipno
  • PENZION KAMÍNEK Jižní Čechy
  • Další tipy »

    Penzion roku

    Vybavení do přírody


    Přihlašte se k odběru akcí, slev a novinek

    a získejte 100,- Kč na první nákup.

    Your NodeJS Droplet

    Sammy welcomes you to your Droplet!

    Things to do with this script

    This message is coming to you via a simple NodeJS application that's live on your Droplet! This droplet is all set up with NodeJS, PM2 for process management, and nginx.

    Run all pm2 commands using the nodejs user or a second instance of pm2 will start. The login and password are stored in the NODE_USER* values you see when you call cat /root/.digitalocean_passwords while logged in over SSH.

    This app is running at port 3000, and is being served to you by nginx, which has mapped port 3000 to be served as the root URI over HTTP (port 80) -- a technique known as a "reverse proxy." We'll be teaching you how to use this technique right here on this page. If you want to kick the tires right now, try some of these things:

    • SSH into your Droplet and modify this script at /var/www/html/hello.js and see the results live by calling pm2 restart hello
    • Run pm2 list to see code scheduled to start at boot time
    • Run pm2 delete hello to stop running this script and pm2 save to stop it from running on Droplet boot

    Get your code on here

    • SSH into your Droplet, and git clone your NodeJS code onto the droplet, anywhere you like
    • cd into the directory where your NodeJS code lives, and install any dependencies. For example, if you have a package.json file, run npm install.
    • Launch your app by calling pm2 start <your-file>, then map the port your app runs on to an HTTP URL by running nano /etc/nginx/sites-available/default and adding another location. Use the existing entry for the port 3000 "hello" app as a basis.
    • Call sudo systemctl restart nginx to enable your new nginx config.
    • Call pm2 save to schedule your code to run at launch.
    • Repeat these steps for any other NodeJS apps that need to run concurrently -- schedule them to run at boot time on whatever internal port you like using PM2, then map that port to an HTTP/HTTPS URL in the nginx config. Build out the URL directory structure you need by mapping applications to URL paths; that's the reverse proxy method in a nutshell!

    Get production-ready

    There's a lot you'll want to do to make sure you're production-ready.

    Zobrazit kompletní nabídku

    2014 © FTonline s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. | Obchodní podmínky
    Webdesign pro portály
    TOPlist TOPlist